Studnie głębinowe są bardzo dobrym źródłem pozyskania wody użytkowej, a także pitnej. Inwestując w odwiert i wyposażenie studni, w dłuższej perspektywie można sporo zaoszczędzić na rachunkach za zużycie wody z ogólnego wodociągu. Warto jednak wiedzieć, że przed rozpoczęciem inwestycji wodę, która pochodzi ze złóż na naszej działce trzeba poddać odpowiednim, szczegółowym badaniom, które prowadzą stacje sanitarno-epidemiologiczne. Od wyników testów wody zależy, jakie urządzenia trzeba w studni głębinowej zamontować.
Co gdy woda ze studni posiada bakterie?
Każda studnia głębinowa wymaga zainstalowania urządzeń uzdatniających wodę, a jest to odżelaziacz wody, lampa UV, system filtracji, lub też kompleksowo działająca stacja wielofunkcyjna. Wszystkie te urządzenia są niezbędne, aby woda była bezpieczna i zdrowa dla użytkowników. Każde z nich ma wpływ na eliminację konkretnego zagrożenia, które w wodzie może się znajdować. Jeśli chodzi o zanieczyszczenie nadmierną ilością bakterii, stosowana jest lampa UV do wody, która temu problemowi zapobiega.
Czym jest lampa UV do wody?
Jest to urządzenie wyposażone w promiennik, którego zadaniem jest eliminowanie zbyt dużych kolonii bakteryjnych, a także dezynfekcja wody przed przekazaniem jej do użytku. Lampa UV ma działanie bakteriobójcze, a jaj zastosowanie zapobiega rozwojowi groźnych dla zdrowia bakterii, które systematycznie namnażają się w wodzie, co jest naturalnym zjawiskiem.
Nie we wszystkich stacjach uzdatniania wody znajdziesz bakteriobójcze lampy UV, ponieważ posiadanie studni głębinowej nie jest jednoznaczne z posiadaniem wody bogatej we florę bakteryjną.
ostatnie komentarze