Wodę warto filtrować z różnych powodów – aby ją zmiękczyć, usunąć z niej różnego rodzaju bakterie i mikroorganizmy, żelazo, mangan, a także różnego rodzaju zanieczyszczenia. Można to robić w sposób kompleksowy poprzez instalacje specjalnego systemu filtrującego bezpośrednio w rurach, ale można to też zrobić poprzez filtrowanie wody w specjalnym dzbanku.
Dzbanki działają, ale są mało wygodne
Podstawą działania takich urządzeń jest filtr, który w swoim wnętrzu posiada wymienny wkład. Aby urządzenie mogło filtrować wodę w sposób efektywny trzeba regularnie wymieniać wkłady do filtrów. W dzbankach najczęściej wykonuje się to raz w miesiącu, ewentualnie na samym dzbanku możemy mieć informację o stopniu zużycia wkładu. W przypadku filtrowania wody w rurach każdy wkład na opakowaniu posiada informację o tym, ile litrów wody będzie w stanie efektywnie przefiltrować.
Specjalistyczne rodzaje wkładów do filtrów
Może się zdarzyć tak, że będzie nam zależało na konkretnym sposobie filtrowania wody, wówczas wybierając wkłady Cintropur lub wkłady Atlas Filtri (najpopularniejsze na rynku) możemy wybrać wkład określonego rodzaju:
– Wkład mechaniczny najlepiej sprawdzi się w przypadku wstępnego filtrowania wody, kiedy to chcemy pozbyć się różnego rodzaju ziarnistości (jak piasek czy też żwir) lub też zawiesin.
– Mając świadomość, że nasza woda zawiera w swoim składzie sporo żelaza lub też manganu, możemy postawić na filtr, który efektywnie będzie usuwał właśnie te związki.
– Specjalne wkłady zmiękczające pozwalają na pozbycie się twardości wody i poprawienie jej walorów smakowych.
ostatnie komentarze