W przypadku zakładów przemysłowych wykorzystujących układ kotłowy, zwykle potrzebny jest system uzdatniania wody w celu zapewnienia wydajnego procesu oraz wysokiej jakości wytwarzania pary. Najbardziej odpowiedni system oczyszczania wody kotłowej pomoże właścicielowi danego obiektu przemysłowego uniknąć kosztownych przestojów instalacji oraz drogich opłat serwisowych, a także awarii kotła w wyniku skamienienia, korozji oraz zanieczyszczenia kotła i urządzeń końcowych. Firma Transhelsa jest uznanym na rynku specjalistą w dziedzinie kondycjonowania wody do zastosowań przemysłowych.
Czym jest system uzdatniania wody kotłowej?
System uzdatniania wody kotłowej to system składający się z kilku indywidualnych technologii, które odpowiadają konkretnym potrzebom w zakresie uzdatniania wody z kotłów. Obróbka wody zasilającej kocioł parowy ma zasadnicze znaczenie dla kotłów wysokiego i niskiego ciśnienia. Zapewnienie właściwego kondycjonowania przed wystąpieniem problemów, takich jak zanieczyszczenie, osadzanie się kamienia i korozja, pozwoli uniknąć kosztownych wymian lub modernizacji. Sprawny i dobrze zaprojektowany system uzdatniania wody z kotłów powinien być w stanie skutecznie oczyszczać wodę zasilającą kocioł parowy i usuwać szkodliwe zanieczyszczenia przed wejściem do układu, promować kontrolę wewnętrznej chemii kotłów, maksymalizować wykorzystanie kondensatu pary, kontrolować korozję powrotną oraz pozwalać na ograniczenie przestojów instalacji i awarii kotła, a także wydłużenie żywotności sprzętu.
Co zawiera podstawowy system uzdatniania wody kotłowej?
Elementy systemu uzdatniania wody kotłowej zależą od jakości czerpanej wody w stosunku do jakości wody potrzebnej do określonego kotła zgodnie z zaleceniami producenta. Przeważnie system uzdatniania wody kotłowej uwzględnia jednak szereg podstawowych metod kondycjonowania. Należą do nich filtracja i ultrafiltracja, wymiana jonowa, zmiękczanie, procesy membranowe, takie jak odwrócona osmoza i nanofiltracja, odpowietrzanie, odgazowanie, koagulacja oraz wytrącanie chemiczne. W zależności od zanieczyszczeń obecnych w wodzie, dowolna kombinacja tych zabiegów może najlepiej odpowiadać konkretnemu obiektowi i uzupełnić system uzdatniania. Pozwalają na skuteczne usuwanie kamienia kotłowego, redukcję korozji, modyfikację poziomu twardości wody czy normowanie poziomu pH. W zależności od potrzeb procesu, te standardowe komponenty są zwykle w zupełności wystarczające. Jeśli jednak instalacja wymaga systemu, który zapewnia nieco większą personalizację, można do niego dodać pewne funkcje lub technologie.
Firma Transhelsa
W ofercie firmy Transhelsa znaleźć można wiele produktów przeznaczonych do profesjonalnego kondycjonowania wody. Dotyczy to nie tylko wody zasilającej kotły parowe, ale również układy chłodnicze. Firma Transhelsa opracowuje również samodzielne rozwiązania, dzięki którym procesy kondycjonowania mogą przebiegać w bardziej spersonalizowany względem potrzeb użytkownika sposób. Nad każdym problemem klientów pracują wyłącznie wykwalifikowani specjaliści.
Chcesz wiedzieć więcej o kondycjonowaniu wody w zakładach przemysłowych? Skontaktuj się z firmą Transhelsa, która ma ponad 40 lat doświadczenia na europejskich rynkach.
ostatnie komentarze